Նոր զինատեսակներ են մատակարարվում համապատասխան զորամասերին. «Իրատես»
Ապրիլյան քառօրյա պատերազմից հետո Հայաստանի զինված ուժերում մեծածավալ փոփոխություններ են տեղի ունենում, մասնավորապես՝ զինտեխնիկայի համալրման առումով:
«Իրատես»-ի աղբյուրը, չցանկանալով հրապարակավ ներկայացնել ռազմական որոշակի գաղտնիքներ, միայն նշել է, որ ոչ միայն նոր զինատեսակներ են մատակարարվում համապատասխան զորամասերին, այլև լուրջ ուսումնական շրջան է մեկնարկել զինվորների համար:
«Նպատակն այն է, որ տանկային զորամասում ծառայած զինվորը կարողանա նվազագույնը տանկ վարել իմանալ», - ասել է թերթի աղբյուրը՝ հավելելով, որ քառօրյա պատերազմը շատ բացթողումներ ջրի երես հանեց:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, ի պատիվ հայկական բանակի գործող հրամանատարության, այս թերությունները մեկ առ մեկ քննվել են և աստիճանաբար շտկվում են:

«Иратес»: В Вооруженных силах Армении проходят широкомасштабные изменения
После четырехдневной апрельской войны в Вооруженных силах Армении проходят широкомасштабные изменения, в частности в плане укомплектования военной техникой, пишет газета «Иратес».
Источник издания, не желая раскрыть публично некоторые военные секреты, лишь сообщил, что соответствующим подразделениям не только поставляются новые виды вооружений, но и стартовал серьезный учебный этап для военнослужащих.
«Цель в том, чтобы проходящий службу в танковых частях военнослужащий как минимум мог управлять танком», - сказал источник газеты, добавив, в ходе четырехдневной войны выявилось много упущений.
Согласно источнику, к чести действующего командования армянской армии, все эти недостатки были обсуждены и рассмотрены по отдельности и постепенно исправляются и устраняются.