ՀՀ նախագահը Ստեփանակերտում մասնակցել է ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին
Աշխատանքային այցով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ստեփանակերտում մասնակցել է ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին:
Սերժ Սարգսյանը ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձին մասնակցելու նպատակով Հայաստանից ժամանած պաշտոնական պատվիրակության, արցախահայության և արտերկրից ժամանած հյուրերի հետ Վերածննդի հրապարակից առավոտյան հանդիսավոր քայլերթով այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրել և հարգանքի տուրք մատուցել Արցախի անկախության համար զոհված հայորդիների հիշատակին:
Սերժ Սարգսյանը Արցախյան ազատամարտում զոհվածների պանթեոնում ծաղիկներ է դրել ազատամարտի նահատակների և ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի շիրիմներին:

Президент Армении в столице НКР принял участие в праздничных мероприятиях
Президент Армении Серж Саргсян, находящийся с рабочим визитом в Нагорно-Карабахской Республике, в Степанакерте принял участие в мероприятиях, посвященных 25-й годовщине провозглашения НКР.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства,Серж Саргсян сегодня утром с президентом НКР Бако Саакяном, прибывшей из Армении с целью участия в мероприятиях официальной делегацией, армянством Арцаха и прибывшими из-за границы гостями с площади Возрождения торжественным шествием посетил Степанакертский мемориальный комплекс.
Президент Саргсян воздал дань уважения памяти сынов армянского народа, погибших за независимость Арцаха, возложил цветы к могиле первого Председателя Верховного совета НКР Артура Мкртчяна.