«Բարսելոնը» մտադիր է երկարաձգել Մեսսիի պայմանագիրը
«Բարսելոնի» մարզական տնօրեն Ռոբերտ Ֆեռնանդեսը վստահ է, որ թիմի հարձակվող Լիոնել Մեսսին մինչև տարեվերջ նոր պայմանագիր կստորագրի կատալոնյան ակումբի հետ։ Արգենտինացի 29-ամյա ֆուտբոլիստի գործող պայմանագիրն ուժի մեջ է մինչև 2018 թվականը, հայտնում է Sport-express.ru-ն։
«Այս տարի մի շարք հարցեր կան, որոնք պետք է լուծենք այս տարվա ընթացքում,- ասել է Ֆեռնանդեսը։ - Շատերն ասում էին, որ մենք չենք կարող պայմանավորվել Ռաֆինյայի, Բուսկետսի ու Մասկերանոյի հետ, սակայն արդյունքում մենք ոչ մի խնդիր չունեցանք նրանց պայմանագրերի երկարաձգման հարցում։ Շատ ուրախ եմ, որ Մեսսին թիվ 1-ն է համարվում աշխարհում ու խաղում է «Բարսելոնում»։ Մենք նրա հետ համաձայնության կգանք։ Ես լիովին վստահ եմ դրանում»։

«Барселона» планирует продлить контракт с Месси
Спортивный директор «Барселоны» Роберт Фернандес убежден, что до конца года нападающий Лионель Месси подпишет новый контракт.
Срок действия нынешнего соглашения с 29-летним аргентинцем заканчивается в 2018 году, передает Sport-express.ru.
«В этом году есть еще ряд вопросов, которые мы должны решить, - сказал  Фернандес. - Как и в случае с Рафиньей, Бускетсом, Неймаром и Маскерано, многие говорил, что мы не можем с ними договориться, но в итоге не было никаких проблем с пролонгацией их договоров. Очень рад, что Месси является номером один в мире, и что он играет за «Барселону». Мы достигнем соглашения о продлении контракта с ним. Я полностью убежден в этом».