Կարեն Միրզոյան. ԼՂՀ անկախությունն այլընտրանք չունի
Սեպտեմբերի 3-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Բելգիայի դաշնային և Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանների պատգամավորների պատվիրակությանը, որոնք Արցախ են ժամանել ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ Դատի Հանձնախմբի նախաձեռնությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ-ից:
Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները։ Խոսելով Արցախում ժողովրդավարական զարգացումների ու պետականաշինության գործընթացի վերաբերյալ` ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդգծել է, որ ԼՂՀ անկախությունն այլընտրանք չունի։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակին։

Глава МИД НКР: Независимость Карабаха не имеет альтернативы
3 сентября министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял делегацию членов Бельгийского федерального и Брюссельского регионального парламентов, прибывших в Арцах по инициативе Европейского бюро комитета «Ай Дата» АРФД. Об этом сообщает МИД НКР.
В ходе встречи Карен Мирзоян представил основные направления и приоритеты внешней политики НКР. Коснувшись процессов демократического развития и государственного строительства в Арцахе, глава МИД НКР подчеркнул, что независимость НКР не имеет альтернативы.
Стороны также обсудили ситуацию, сложившуюся в процессе мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.