Նախագահ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Թամրազյանների ընտանիքին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Թամրազյանների ընտանիքին` Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի՝ Մատենադարանի տնօրեն, Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ, ճանաչված բանաստեղծ և թարգմանիչ Հրաչյա Թամրազյանի վաղաժամ մահվան կապակցությամբ:
«Հրաչյա Թամրազյանը իր ողջ գործունեությունը նվիրեց հայ ժողովրդի մշակութային ժառանգության, մասնավորապես՝ միջնադարագիտության և նարեկացիագիտության ուսումնասիրմանը և արժանիորեն վաստակեց իր գործընկերների, ընթերցողների և ողջ մտավորականության հարգանքն ու համակրանքը:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում ձեզ, ձեր հարազատներին, մերձավորներին և անվանի մտավորականի գործընկերներին», - ասված է ՀՀ նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования семье Грачья Тамразяна
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования семье Тамразянов в связи с безвременной кончиной директора Научно-исследовательского института древних рукописей «Матенадаран» имени Месропа Маштоца, члена-корреспондента Национальной академии наук Армения, признанного поэта и переводчика Грачья Тамразяна.
«Грачья Тамразян всю свою деятельность посвятил изучению культурного наследия армянского народа, в частности, медиевистике и исследованию наследия Григора Нарекаци. Он по достоинству заслужил уважение и симпатии своих коллег, читателей и всей интеллигенции.
Выражаю глубокие соболезнования вам, вашим родным, близким и коллегам знаменитого интеллигента», - говорится в телеграмме соболезнования президента Армении.