«Վեդի Ալկոյին» երաշխավորությամբ վարկ կտան. ՉԻ
Վայոց ձորի մարզի Աղավնաձոր գյուղում՝ ի նշան գրեթե մեկ տարի առաջ մթերված խաղողի դիմաց գումարները չստանալու բողոքի, գյուղացիները երեխաներին դպրոց չէին տանում։
Վայոց ձորի մարզպետ Հարություն Սարգսյանը «Չորրորդ իշխանության» հետ զրույցում նշել է, որ խնդիրը կարգավորման փուլում է։
«Երեկ ես համայնքապետարանի դահլիճում հանդիպել եմ աղավնաձորցիների հետ, լսել նրանց պահանջը։ Որպես մարզի ղեկավար խոստացել եմ, որ այդ խնդիրը 15 օրվա ընթացքում կկարգավորվի։  Այս ընթացքում ամեն ինչ կընթանա բնական հունով։ Մարզպետը հավելել է նաև, որ հանդիպել են սեփականատիրոջ և «Վեդի Ալկո» գործարանի ղեկավարության հետ։
«Խոստացել ենք երաշխավոր գտնել, որպեսզի սեփականատերը կարողանա վարկ վերցնել ու մարել գյուղացիներին ունեցած պարտքերը»։  Անդրադառնալով Աղավնաձորի երեխաների դասադուլին, Հարություն Սարգսյանը նշել է, որ դպրոցականները երեկվանից մասնակցում են դասերին։

«Чоррорд ишханутюн»: Компании «Веди Алко» предоставят кредит под гарантию
Жители общины Агавнадзор Вайоцдзорской области в этом году в знак протеста решили не отправлять своих детей в школу из-за задолженности за проданный еще в прошлом году виноград, пишет газета «Чоррорд ишханутюн».
Губернатор Вайоц Дзора Арутюн Саркисян в беседе с корреспондентом издания отметил, что этот вопрос на стадии урегулирования.
«Накануне я встретился с жителями Агавнадзора, выслушал их требование. Как руководитель области я обещал, что эта проблема будет решена в течение 15 дней. А до этого все будет идти в нормальном русле», - сказал он. Губернатор также отметил, что встречался с собственником и руководством компании «Веди Алко».
«Мы обещали найти гаранта, чтобы собственник смог взять кредит и погасить свою задолженность перед жителями села», - сообщил губернатор. Касаясь решения жителей Агавнадзора не отправлять детей в школу в знак протеста, Арутюн Саркисян отметил, что со вчерашнего дня дети начали посещать школу.