Ինյեստա. Մի անգամ Ռոնալդինյոն գիշերը զանգեց ինձ և ասաց, որ տեղափոխվելու է «Ռեալ»
«Բարսելոնայի» իսպանացի կիսապաշտպան Անդրես Ինյեստան պատմել է, որ բրազիլացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Ռոնալդինյոն տարիներ առաջ զանգել է իրեն՝ հայտնելով, որ կատալոնական ակումբից տեղափոխվում է Մադրիդի «Ռեալ», հայտնում է «Чемпионат»-ը:
«Հերթական «Կլասիկոյից» առաջ Ռոնալդինյոն գիշերը ժամը 3-ին զանգեց ինձ և ասաց, որ ամռանը լքելու է «Բարսելոնան» և տեղափոխվելու է «Ռեալ»: Նա հայտնել էր, որ իրեն առաջարկել են հսկայական գումարներ, և իր եղբայրն արդեն պայմանավորվել է այդ հարցով, սակայն խնդրեց ոչ ոքի չասել այդ մասին: Հաջորդ օրը մարզման ժամանակ նորմալ մթոնոլորտ էր:
«Ռեալի» դեմ արտագնա հանդիպման օրը Ռոնալդինյոն ասաց, որ մրցակիցը շատ ուժեղ է, սակայն ինքը հասկացել է, որ «Բարսելոնան» մեկ ընտանիք է:
Նա նշել էր, որ այդ գիշեր զանգել է «Բարսելոնայի» բոլոր ֆուտբոլիստներին և հայտնել «Ռեալ» տեղափոխության մասին՝ խնդրելով չասել ոչ ոքի: Եվ ոչ ոք չէր ասել դա և չէր դավաճանել նրան: Դրանից հետո Ռոնալդինյոն հայտնել է, որ մտադիր է երկար մնալ «Բարսելոնայում», - ասել է Ինյեստան:

Иньеста: Однажды ночью Роналдиньо позвонил мне и сказал, что переходит в «Реал»
Испанский полузащитник «Барселоны» Андрес Иньеста рассказал, что легендарный бразильский футболист Роналдиньо однажды позвонил ему и сказал, что переходит из каталонского клуба в «Реал», передает «Чемпионат».
«Перед очередным «Класико» Роналдиньо в 3 часа ночи позвонил мне и сказал, что летом покинет «Барселону» и перейдет в «Реал». Он рассказал, что ему предложили большие деньги, и его брат уже договорился по этому вопросу, но попросил никому не говорить об этом. На следующий день на тренировке была нормальная атмосфера.
В день выездного матча с «Реалом» Роналдиньо сказал, что соперник очень силен, но он понял, что «Барселона» - это одна семья.
Он отметил, что той ночью он звонил всем футболистам «Барселоны» и сообщил о переходе в «Реал», попросив никому не говорить об этом. И никто не предал его. После этого Роналдиньо сказал, что намерен остаться в «Барселоне» надолго», - сказал Иньеста.