ԼՂՀ մի շարք պետական կառույցների` բարերարի կողմից ավտոմեքենաներ են նվիրաբերվել
Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 5-ին ընդունել է բարերար Արթուր Վարժապետյանին: Քննարկվել են հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Սոցիալ-տնտեսական կարևորագույն խնդիրների իրականացման գործում հայրենիքին ցուցաբերած աջակցության համար և ի նշանավորումն Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի` Բակո Սահակյանն Արթուր Վարժապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան:
Այնուհետև նախագահ Սահակյանը և Արթուր Վարժապետյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մասնակցել են ԼՂՀ մի շարք պետական կառույցների` բարերարի կողմից նվիրաբերված ավտոմեքենաների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Ряду государственных структур НКР переданы в дар автомобили
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял благотворителя Артура Варжапетяна. Как сообщает пресс-служба президента, стороны обсудили вопросы, касающиеся реализации различных программ в республике.
За содействие в решении важнейших социально-экономических задач и в связи с 25-летием провозглашения Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян вручил Артуру Варжапетяну орден «Месроп Маштоц».
Затем на площади Возрождения в Степанакерте президент Саакян и Артур Варжапетян приняли участие в торжественной церемонии вручения ключей от автомобилей, переданных благотворителем в дар ряду государственных структур НКР.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.