Բակո Սահակյանն ընդունել է «Թավիթյան» հիմնադրամի նախագահին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 6-ին ընդունել է «Թավիթյան» հիմնադրամի հիմնադիր եւ նախագահ Ասո Թավիթյանին: Այս մասին հայտնում են նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել կրթության ոլորտին:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Ասո Թավիթյանին ԱՄՆ-ի առաջատար բուհերում կրթություն ստանալու հարցում Արցախի ուսանողներին աջակցելու համար` ընդգծելով, որ երկարամյա այդ ջանքերի շնորհիվ Արցախն ստացել է բազմաթիվ որակյալ կարդեր:

Бако Саакян принял президента фонда «Тавитян»
6 сентября президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял основателя и президента фонда «Тавитян» Асо Тавитяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления различных программ в Арцахе. Особое внимание было уделено сфере образования.
Президент выразил благодарность Асо Тавитяну за содействие арцахским студентам в получении образования в ведущих вузах США, подчеркнув, что благодаря его многолетним усилиям Арцах получил много квалифицированных кадров.