ՊԲ զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում զինծառայողը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել
Սեպտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Սեպտեմբերի 7-ին` ժամը 01:30-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մարտական հերթապահության կրման կանոնների խախտման արդյունքում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997թ. ծնված Արման Ալիկի Ղանդիլյանը:

Военнослужащий получил смертельное ранение в одной из частей Армии обороны НКР
В ночь с 6 на 7 августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск режим прекращения огня был нарушен ВС Азербайджана 30 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Как отмечается, противник совершил в направлении армянских военнослужащих более 370 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Ведомство также сообщает, что в пределах 01:30 в одной из расположенных в северно-восточном направлении частей Армии обороны НКР в результате нарушения правил несения боевого дежурства смертельное ранение получил военнослужащий Гандилян Арман Аликович (1997 г.р.).