Բակո Սահակյանը ներկա է գտնվել գետավանցի ազատամարտիկներին նվիրված հուշահամալիրի բացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր՝ սեպտեմբերի 7-ին, այցելել է Մարտակերտի շրջանի Գետավան գյուղ և մասնակցել Արցախյան ազատամարտում զոհված գետավանցի ազատամարտիկների հիշատակին նվիրված հուշահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ կարևորում է նման նախաձեռնությունները, քանի որ դրանք կարևոր են  ազգի նվիրյալների հիշատակը վառ պահելու և մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակման տեսանկյուններից:
Նույն օրը Բակո Սահակյանը Գանձասարի վանքում ներկա է գտնվել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի մասնակցությամբ տեղի ունեցած «Հրաշափառի» արարողությանը:

Бако Саакян посетил село Гетаван
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил село Гетаван Мартакертского района и принял участие в торжественной церемонии открытия мемориала, посвященного памяти павших в Арцахской освободительной войне гетаванских воинов-освободителей.
Глава государства отметил важноcть подобных инициатив с точки зрения сохранения светлой памяти о преданных сынах Отечества и патриотического воспитания молодого поколения.
В тот же день Бако Саакян присутствовал на церемонии «Грашапар», проведенной в монастыре Гандзасар при участии Католикоса всех армян Гарегина Второго.
На мероприятиях присутствовали председатель Национального собрания Ашот Гулян, другие должностные лица.