ՀՀ Պաշտպանության նախարար է նշանակվելու Վիտալի Բալասանյանը. ՀԺ
Այսօր առավոտյան ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը վերջին անգամ կվարի կառավարության նիստը։  Արդեն երեկոյան ՀՀԿ գործադիր մարմնի, այնուհետև խորհրդի նիստերից հետո կհայտարարվի Աբրահամյանի և նրա կաբինետի հրաժարականի մասին։  Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Որոշ նախարարներ հաջորդ կառավարության կազմում չեն լինելու, այդ թվում անգամ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի անունն է շրջանառվում։
Պաշտպանության նախարարի թեկնածուների շարքում շրջանառվում է Արցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանի անունը։
Իշխանության վերնախավում ի թիվս մի շարք պաշտոնանկությունների և նշանակումների՝ քննարկվում է Ազգային անվտանգության խորհրդի  նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանին Սերժ Սարգսյանի աշխատակազմի ղեկավար նշանակելու հարցը։ Այդ պաշտոնը ներկայումս զբաղեցնող Վիգեն Սարգսյանը, հիշեցնենք, ըստ որոշ տեղեկությունների, վարչապետի փոփոխությունից հետո նշանակվելու է արտգործնախարար», - գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Министром обороны может быть назначен Виталий Баласанян
Сегодня утром премьер-министр Армении Овик Абраамян в последний раз будет вести заседание правительства. Уже вечером после заседаний Исполнительного органа, затем совета Республиканской партии Армении будет объявлено об отставке Овика Абраамяна и его кабинета, пишет газета «Айкакан жаманак».
«Некоторые министры не будут включены в состав следующего правительства, в том числе муссируется даже имя министра обороны Армении Сейрана Оганяна.
Среди кандидатов на пост министра обороны называется также имя героя Арцаха, генерала Виталия Баласаняна.
В высших эшелонах власти в числе ряда отставок и новых назначений обсуждается также вопрос назначения новоназначенного секретаря Совета национальной безопасности Армена Геворкяна руководителем аппарата президента Армении Сержа Саргсяна. Эту должность в настоящее время занимает Виген Саркисян.
Напомним, согласно сведениям, после смены премьер-министра он будет назначен министром иностранных дел Армении», - пишет издание.