Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների փոխնախարարի եղբայրը պաշտոն է ստացել ԵՏՀ-ում. «Հրապարակ»
08/09/2016 09:06
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ մոտ մեկ շաբաթ առաջ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Խաժակ Կարայանին ազատել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից։ Վերջինս ֆիզիկոս Համլետ Կարայանի որդին է՝ ֆինանսների նախարարի նախկին տեղակալ, այժմ միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարի առաջին տեղակալ Սուրեն Կարայանի եղբայրը։
«Հրապարակ»-ը փորձել է Ս․ Կարայանից ճշտել, թե որն է եղբոր պաշտոնանկության պատճառը։ Նա նշել է, որ եղբայրն այլ աշխատանքի է անցել՝ նշանակվել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովում ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների դեպարտամենտի տնօրեն․ «Իր պրոֆիլով է, IT ոլորտ է, Հայաստանն այնտեղ պետք է ունենար իր ներկայացուցիչը, արդեն մեկնել է Մոսկվա և անցել աշխատանքի»։

«Грапарак»: Брат заместителя министра международной экономической интеграции и реформ получил должность в ЕЭК
08/09/2016 10:45
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что около недели назад премьер-министр Овик Абраамян освободил от должности заместителя председателя Госкомитета кадастра недвижимости при правительстве Армении Хажака Караяна. Хажак Караян – сын физика Гамлета Караяна и брат первого заместителя министра международной экономической интеграции и реформ Сурена Караяна.
Издание попыталось уточнить у Сурена Караяна причину освобождения от должности его брата.
Он отметил, что Хажак Караян перешел на другую работу и назначен директором департамента информационных технологий Евразийской экономической комиссии. «У Армении там должен быть свой представитель, он уже поехал в Москву и приступил к работе», - заявил он.