Դավիթ Հարությունյանը բանակցության է հրավիրել ԱԺ ոչ իշխանական ուժերին. ՀԺ
Երեկ «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, որ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Հարությունյանը փակ հանդիպամ է հրավիրել խորհրդարանական ոչ իշխանական ուժերի ներկայացուցիչներին՝ մի շարք հարցերի շուրջ բանակցելու համար։
Հանդիպումը տեղի է ունենալու այսօր առավոտյան ԱԺ-ում, և ենթադրվում է, որ համաձայնություններ պետք է ձեռք բերվեն 2017-ի խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման շուրջ։
«Նշենք, որ ընտրական օրենսգրքի նոր փոփոխությունների շուրջ իշխանության և ընդդիմության բանակցությունները ավարտվել են, բայց թերթի տեղեկություններով, իշխանությունները մինչև վերջ էլ ամեն ինչ անելու են, որ դրանք նախորդների նման մնան թղթի վրա կամ կիրառվելու դեպքում էլ ընտրակեղծիքների հայտնաբերման ժամանակ ընտրությունների վրա էական ազդեցություն չունենան»,-հավելել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Давид Арутюнян проведет встречу с представителями невластных парламентских сил
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что исполняющий обязанности министра-руководителя аппарата правительства Армении Давид Арутюнян проведет закрытую встречу с представителями невластных парламентских сил, чтобы обсудить ряд вопросов.
Как сообщает издание, встреча состоится сегодня утром в Национальном собрании и предполагается, что должны быть достигнуты соглашения вокруг проведения парламентских выборов в 2017 году.
«Отметим, что переговоры между властями и оппозицией вокруг изменений в новый Избирательный кодекс Армении завершились, однако, по нашим сведениям, власти до конца попытаются сделать все, чтобы эти изменения как и прежние остались на бумаге, или в случае выявления фальсификаций, не оказали бы существенного влияния на результаты выборов», - пишет газета.