ՖԻՖԱ-ի նախկին փոխնախագահը ֆուտբոլից ցմահ հեռացվել է
ՖԻՖԱ-ի էթիկայի կոմիտեի արբիտրաժային պալատը որոշել է կազմակերպության նախկին փոխնախագահ Ջեֆրի Ուեբբին ցմահ զրկել ֆուտբոլային գործունեություն իրականացնելու իրավունքից, հայտնում է isport.ua-ն:
Ժամանակին Ուեբբը գլխավորել է ԿՈՆԿԱԿԱՖ-ը, որտեղ և ծավալել է իր անօրինական գործունեությունը։ Ջեֆրին չարաշահել է ծառայողական պարտականություններն աշխարհի առաջնությունների կոմերցիոն իրավունքների վաճառքն իրականացնելիս։
Բոլոր փաստերը դիտարկելուց հետո ՖԻՖԱ-ն որոշել է ցմահ որակազրկել նրան և պարտադրել՝ մուծելու 1 մլն շվեյցարական ֆրանկ՝ որպես տուգանք։

Бывший вице-президент ФИФА отстранен от футбола пожизненно
Арбитражная палата комитета по этике ФИФА приняла решение отстранить бывшего вице-президента организации Джеффри Уэбба до конца жизни, передает Isport.ua.
В свое время Уэбб был главой КОНКАКАФ, где и развернул на полную свою противозаконную деятельность. Джеффри злоупотреблял служебным положением при продаже коммерческих прав на матчи отборочных циклов чемпионатов мира по футболу.
После рассмотрения всех фактов ФИФА приняла решение пожизненно отстранить Джеффри от футбола и обязать его выплатить штраф в размере 1 млн швейцарских франков.