Նևադայում կայացած փառատոնի ժամանակ ցրել են Դևիդ Բոուիի աճյունի մոխիրը
Բրիտանացի երաժիշտ Դևիդ Բոուիի աճյունի մոխրի մի մասը ցրել են ԱՄՆ Նևադա նահանգում կայացած Burning Man փառատոնի ժամանակ, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Բոուիի այրին՝  Իմանը, նախապես տվել է իր համաձայնությունը: Հանգուցյալ երաժշտի հիշատակին նվիրված միջոցառումը, որին մասնակցել է մոտ 70 մարդ, անցկացվել է հատուկ այդ առիթով բրգաձև կառուցված փայտյա տաճարում: Մեկ շաբաթյա փառատոնի ավարտից հետո տաճարն այրել են:
Կոմպոզիտոր, երգիչ, դերասան և նկարիչ Դևիդ Բոուին կյանքից հեռացել է այս տարվա հունվարի 10-ին՝ իր ծննդյան 69-րդ ամյակից 2 օր անց: Մինչ այդ, նա տարիներ շարունակ տառապել է քաղցկեղից:
Տաղանդաշատ բրիտանացուն դիակիզել են հունվարի 12-ին՝ Նյու Ջերսիում: Ավելի ուշ նրա աճյունի մոխրի մի մասը ցրել են ինդոնեզական Բալի կղզու երկնքում:

Часть праха Дэвида Боуи развеяли на фестивале в Неваде
Часть праха британского музыканта Дэвида Боуи была развеяна на фестивале Burning Man в американском штате Невада. Как сообщает Lenta.ru.
Вдова Боуи — Иман — дала на это свое разрешение. Церемония в память об умершем музыканте, в которой приняли участие около 70 человек, прошла в «Храме» — специально возведенном временном деревянном сооружении пирамидальной формы, где посетители могли бы помянуть покинувших их близких. По окончании недельного фестиваля «Храм» был сожжен.
Композитор, певец, актер и художник Дэвид Боуи умер 10 января этого года, спустя два дня после своего 69-летия и выпуска нового альбома Blackstar. До этого полтора года артист боролся с раком.
Тело музыканта тайно кремировали 12 января в Нью-Джерси. Позже прах был развеян над индонезийским островом Бали.