Դուք ունեք հարուստ փորձ ու գիտելիքներ. Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Կարեն Կարապետյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին, տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Դուք ունեք հարուստ փորձ ու գիտելիքներ, մարդկային ու մասնագիտական բարձր ունակություններ ու կարողություններ, որոնք մեծապես կօգնեն Ձեզ այդ պատասխանատու պաշտոնում Ձեր գործունեության իրականացման ճանապարհին:
Վստահ եմ, որ այսուհետ էլ անմնացորդ կծառայեք հայրենիքի և հարազատ ժողովրդի զարգացման ու բարգավաճման, հայոց պետականության ամրապնդման, տնտեսության առաջընթացի ապահովման, Հայաստանի և Արցախի միջև կապերի շարունակական խորացման ու ընդլայնման հայրենանվեր գործին:
Մաղթում եմ Ձեզ մեծագույն հաջողություններ` ի փառս Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի», - ասված է ԼՂՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Бако Саакян поздравил Карена Карапетяна с назначением
14 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание новоназначенному премьер-министру Республики Армения Карену Карапетяну. Как сообщает пресс-служба президента НКР, в послании, в частности, говорится:
«От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с назначением на должность премьер-министра Республики Армения!
Вы обладаете богатым опытом и знаниями, высокими человеческими и профессиональными качествами и возможностями, которые станут хорошим подспорьем в осуществлении Вашей деятельности на этой ответственной должности.
Уверен, что и в дальнейшем Вы будете самоотверженно служить патриотическому делу развития и процветания родины и своего народа, укрепления армянской государственности, обеспечения экономического прогресса, последовательного углубления и расширения связей между Арменией и Арцахом.