Սպասեք նախագահի որոշմանը. Նախագահի խորհրդականը՝ Մնացականյանին ՀՀ պաշտպանության նախարար նշանակելու մասին
Նախագահի խորհրդական, գլխավոր ռազմական տեսուչ Միքայել Հարությունյանից «Հրապարակ»-ը հետաքրքրվել է, թե ինչպես է վերաբերվում ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լյովա Մնացականյանի՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար նշանակվելուն:
«Սպասեք նախագահի որոշմանը, կլինի, կասեն` ով է լինելու, ով` ոչ», - ասել է նա:
Հարցին՝ իսկ այդ պաշտոնում նշանակում անելիս իր կարծիքը չե՞ն հարցնում` որպես զինված ուժերում բարձր պաշտոններ զբաղեցրած անձ, նա պատասխանել է. «Քաղաքական որոշում կլինի՝ կնշանակեն»:
Իսկ ԼՂՀ-ում կգտնվի՞ Մնացականյանին փոխարինող հարցին Հարությունյանը վստահեցրել է, որ կադրերի խնդիր զինուժում չկա:

«Грапарак»: Подождите решения президента – советник президента о назначении Левона Мнацаканяна министром обороны Армении
Корреспондент газеты «Грапарак» попытался уточнить у советника президента Армении, главного военного инспектора Армении Микаела Арутюняна его отношение к назначению министра обороны Нагорно-Карабахской Республики Левона Мнацаканяна главой оборонного ведомства Армении.
«Подождите решения президента, когда будет, скажут, кто будет, а кто нет», - заявил он.
На вопрос о том, не спрашивают ли его мнения при назначении на эту должность, как у человека, занимавшего высокие должности в Вооруженных силах, М.Арутюнян ответил: «Будет политическое решение, назначат».
На вопрос, а в НКР найдется человек, который заменит Левона Мнацаканяна, Микаел Арутюнян заверил, что проблемы кадров в Вооруженных силах нет.