ԼՂՀ արտգործնախարարն ընդունել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը սեպտեմբերի 15-ին ընդունել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության տնօրեն Դիոգո Պինտոյին և գլխավոր քարտուղար Հովհաննես Գրիգորյանին։
Կարեն Միրզոյանը ողջունել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ»-ի ներկայացուցիչների այցը Արցախ և բարձր գնահատել կազմակերպության հետևողական գործունեությունը՝ ուղղված եվրոպական հանրության իրազեկվածության բարձրացմանը Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացման և ԼՂՀ-ում ընթացող ժողովրդավարական գործընթացների վերաբերյալ։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել այդ ուղղությամբ համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունների և հեռանկարների շուրջ։

Министр иностранных дел НКР принял представителей организации «Европейские друзья Армении»
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял сегодня директора организации «Европейские друзья Армении» Диого Пинто и генерального секретаря Ованнеса Григоряна.
Карен Мирзоян приветствовал визит представителей «Европейских друзей Армении» в Арцах и высоко оценил последовательную деятельность организации, направленную на повышение уровня осведомленности европейского сообщества относительно реализации права народа Арцаха на самоопределение и демократических процессов в НКР.
Стороны обменялись мнениями о возможностях и перспективах расширения сотрудничества в этом направлении.