Ինքնիշխան պետությունը ժողովրդի անվտանգության ապահովման ամենահուսալի գրավականն է. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում սեպտեմբերի 15-ին տեղի է ունեցել պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն՝ ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է բոլոր պարգեւատրվածներին՝ նշելով, որ հոբելյանական այս տարում տեղի կունենան պարգեւատրման մի քանի հանդիսավոր արարողություններ:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անկախ, հզոր ու ինքնիշխան պետությունը բացառիկ արժեք է եւ մեր ժողովրդի անվտանգության ապահովման, նրա հարատեւման ամենահուսալի գրավականը:
«Համոզված եմ, որ մենք կունենանք նորանոր հաջողություններ եւ ձեռքբերումներ: Համոզված եմ, որովհետեւ մեր ժողովուրդն ունի անսասան ոգի, անկոտրում կամք, մեծ աշխատասիրություն ու լավատեսություն, որոնք դրսեւորվում են ե՛ւ մարտի դաշտում, ե՛ւ խաղաղ պայմաններում», - նշել է Բակո Սահակյանը:

Президент НКР: Суверенное государство - залог обеспечения безопасности
В резиденции президента Республики Арцах состоялась торжественная церемония награждения по случаю 25-летия провозглашения НКР.
Президент Саакян поздравил всех награжденных, отметив, что в этот юбилейный год состоится несколько торжественных церемоний награждения.
Глава государства подчеркнул, что независимое, сильное и суверенное государство является уникальной ценностью и самым надежным залогом обеспечения безопасности и существования нашего народа.
«Уверен, что нас ждут новые успехи и достижения. Уверен, поскольку наш народ обладает сильным духом, непоколебимой волей, большим трудолюбием и оптимизмом, которые проявляются и на поле боя, и в мирных условиях», - отметил Бако Саакян.