Վազգեն Խաչիկյանը ներում է խնդրել ՀՀ նախագահից. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, տեղեկացրել էր, որ  Հայաստանի անկախության 25-ամյակի  շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը մի շարք  դատապարտյալների ներում է շնորհելու։
Մասնավորապես, նշվում են ՆԳ նախկին նախարար Վանո Սիրադեղյանի դեմ ցուցմունք չտալու համար ցմահ  ազատազրկման դատապարտված  Արմեն Տեր- Սահակյանի և «Դրո»-ի գործով ցմահ ազատազրկման դատապարտված  դաշնակցական Արմենակ Մնջոյանի անունները։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, ՀՀ սոցիալական ապահովության պետական ծառայության նախկին պետ Վազգեն Խաչիկյանը, որը 2012-ից յուրացման համար 13 տարվա  ազատազրկման է դատապարտված,  նույնպես Սերժ Սարգսյանից ներում է խնդրել։

«Жоховурд»: Вазген Хачикян попросил президента Армении о помиловании
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что по случаю 25-летия независимости Армении Серж Саргсян подпишет указ о помиловании ряда осужденных.
В частности отмечаются имена Армена Тер-Саакяна, осужденного на пожизненный срок за отказ от дачи показаний против бывшего министра внутренних дел Вано Сирадегяна, и члена АРФ «Дашнакцутюн» Арменака Мнджояна, осужденного на пожизненный срок по делу «Дро».
«По сведениям издания, с ходатайством о помиловании к президенту Сержу Саргсяну обратился также бывший руководитель Государственной службы социального обеспечения Армении Вазген Хачикян, приговоренный в 2012 году за хищение к 13 годам лишения свободы».