Առողջապահության նախարարը շարունակում է հարվածներ ստանալ իր իսկ համակարգից. «Իրատես»
«Առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը շարունակում է հարվածներ ստանալ իր իսկ համակարգից: Գաղտնիք չէ, որ նա երբևէ չի վայելել բուժաշխատողների համակրանքը, ովքեր նախարարին ի սկզբանե դիտարկում էին որպես թույլ, բայց ամբիցիոզ երիտասարդի, որը միայն դեկորատիվ դերակատարություն ունի Հայաստանի առողջապահության համակարգում:
Օրերս օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում, Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում տեղի ունեցած բժշկական բոմոնդի միջոցառմանը նա հերթական անգամ հրապարակային անուշադրության մատնվեց` ողջ ցերեկույթի ընթացքում որպես կառավարական զարդանախշ նստած մնալով դահլիճում: Ներկաներն ասում են նաև, թե Արմեն Մուրադյանին անգամ ողջույնի խոսքի իրավունք չէր տրվել:
Առողջապահության ոլորտի աշխատակիցները հույսեր են տածում, որ «կառավարության նոր կազմում անչափ կարևոր այս կառույցի ղեկավար կնշանակվի մեկը, ով կկարողանա համակարգի առողջացմանը միտված լուրջ և արմատական բարեփոխումներ իրականացնել»:

«Иратес»: Министр здравоохранения продолжает получать удары
Газета «Иратес» пишет, что министр здравоохранения Армен Мурадян продолжает получать удары от своей системы. Не секрет, что он никогда не пользовался симпатией медицинских сотрудников, которые изначально рассматривали министра как слабого, но амбициозного молодого человека, который в здравоохранительной системе Армении играет лишь декоративную роль.
«На днях он был в очередной раз предан публичному невниманию на мероприятии врачебного бомонда, проходившем в Национальном академическом театре оперы и балета им. А.Спендиаряна в рамках празднования 25-летия независимости Армении, оставшись сидеть в зале как правительственное украшение в ходе всего мероприятия. Присутствующие говорят также, что Армену Мурадяну не дали даже право на приветственное слово.
Работники здравоохранительной сферы надеются, что в новом составе правительства главой столь важной структуры будет назначен человек, который сумеет реализовать серьезные и коренные реформы, нацеленные на оздоровление системы», - пишет «Иратес».