Բակո Սահակյանը Հայ Դատի Ավստրալիայի հանձնախմբին շնորհել է «Երախտագիտություն» մեդալ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է Հայ Դատի Ավստրալիայի ներկայացուցիչ Գրիգոր Սողոմոնյանին, տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և միջազգային ատյաններում Արցախի մասին ճշմարտացի տեղեկատվության ներկայացմանն առնչվող հարցեր:
Արցախի նախագահը բարձր է գնահատել Հայ Դատի գործունեությունն այս ուղղությամբ՝ հույս հայտնելով, որ կառույցի հետ սերտ համագործակցությունն այսուհետ ևս կպահպանվի:
Արցախի Հանրապետության 25-ամյակի կապակցությամբ և ԼՂՀ անկախության ճանաչման գործում ունեցած ավանդի համար Բակո Սահակյանը Գրիգոր Սողոմոնյանին է հանձնել Ավստրալիայի Հայ Դատի հանձնախմբին շնորհված «Երախտագիտություն» մեդալ:

Президент НКР принял представителя Ай Дата Австралии Григора Согомоняна
Как сообщает пресс-служба президента, были обсуждены вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и представления в международных инстанциях объективной информации об Арцахе.
Президент Саакян высоко оценил деятельность Ай Дата в данном направлении, выразив надежду, что тесное сотрудничество с этой структурой сохранится и в дальнейшем.
По случаю 25-летия Республики Арцах и за вклад в дело признания независимости НКР Бако Саакян вручил Григору Согомоняну медаль "Благодарность", присужденную комиссии Ай Дата Австралии.