Սերժ Սարգսյանը Բակո Սահակյանին Տիգրան Մեծի շքանշան է հանձնել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին հանդիպում է ունեցել Սփյուռքում գործող մի շարք կառույցների ղեկավարների հետ և քննարկել համահայկական նշանակություն ունեցող տարբեր հարցեր, տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ մեր բոլոր հաղթանակները համայն հայության հաղթանակներն են, որովհետև դրանք կերտվել են միասնաբար:
«Մենք բազմիցս ապացուցել ենք, որ երբ միասին ենք, կարող ենք լուծել ցանկացած խնդիր, հաղթահարել ցանկացած դժվարություն: Մեր միասնությունը ինչպես Հայրենիքի զարգացման ու զորացման, այնպես էլ Սփյուռքի հարատևման, նրա ազգային ինքնության պահպանման հիմնական գրավականներից է: Այս ամենի մեջ կարևորագույն դերակատարություն ունի Մայր Հայաստանը, որը մեր եռամիասնության կորիզն է, այն առանցքը, որն իր շուրջն է համախմբում համայն հայությանը», - ընդգծել է նախագահ Սահակյանը:
Հանդիպման ժամանակ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին է հանձնել Տիգրան Մեծի շքանշան՝ Արցախի պետականության կայացման և ամրապնդման, համազգային նշանակության կարևորագույն խնդիրների լուծման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և անմնացորդ նվիրումի համար:

Президент Армении вручил президенту НКР орден «Тигран Мец»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян вместе с президентом Армении Сержем Саргсяном сегодня провел встречи с руководителями ряда действующих в Диаспоре структур и обсудил с ними различные вопросы общеармянского значения.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Б.Саакян отметил, что победы Арцаха являются победами всего армянства, поскольку они были одержаны общими усилиями.
«Мы много раз доказывали, что сообща можем решить любую проблему, преодолеть любые трудности. Наше единство является одним из основных залогов развития и усиления Родины, существования Диаспоры, сохранения ее национальной идентичности. И в этом деле важнейшую роль играет Родина-Армения, которая является ядром нашего единства, осью, вокруг которой консолидируется все армянство», - подчеркнул Бако Саакян.
В ходе встречи президент Армении вручил президенту НКР орден «Тигран Мец» за значительный вклад и самоотверженную преданность делу становления и укрепления государственности Арцаха, решения важнейших задач общенационального значения.