Լևոն Ալթունյանը ՀՀ նախագահի և վարչապետի մոտ հարցազրույց է անցել. «Առավոտ»
«Առավոտի» տեղեկություններով՝ առողջապահության նախարարի պաշտոնը կզբաղեցնի Լևոն Ալթունյանը։ Նա ներկայումս «Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրենն է։
Թերթի տեղեկություններով՝ Ալթունյանը երեկ առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Մուրադյանի հետ եղել է նախագահի նստավայրում, հանդիպել նախագահ Սերժ Սարգսյանին։
Լևոն Ալթունյանը թերթի հետ զրույցում այս լուրերը չի հերքել։ Նա ասաց, որ ՀՀ նախագահի և վարչապետի մոտ հարցազրույցն անցել է. «Կարծում եմ՝ լավ տպավորություն եմ թողել, բայց պաշտոնական հրամանից հետո կարող եմ հստակ բան ասել»։
Թերթի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Լևոն Ալթունյանը և ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մանկության ընկերներ են, վարչապետը նրան շատ վստահում է։ Լևոն Ալթունյանը մասնագիտությամբ բժիշկ է, անեսթեզիոլոգ։

«Аравот»: Левон Алтунян подтвердил сведения о назначении министром здравоохранения
Газета «Аравот» пишет со ссылкой на свои источники, что должность министра здравоохранения займет Левон Алтунян. Он в настоящее время является исполнительным директором страховой компании «Инго Армения».
По сведениям издания, накануне Алтунян с исполняющим обязанности министра здравоохранения Арменом Мурадяном был в резиденции президента, встретился с президентом Сержем Саргсяном.
«В беседе с корреспондентом газеты Левон Алтунян не опроверг эти слухи. Он сказал, что прошел собеседование у президента Армении и премьер-министра. "Думаю, что произвел хорошее впечатление, но сказать точно что-то смогу после официального приказа", - отметил он», - пишет газета.
Как передают источники издания, Левон Алтунян и премьер-министр Армении Карен Карапетян друзья детства и премьер очень доверяет ему. Левон Алтунян по специальности врач-анестезиолог.