Սպորտն անհրաժեշտություն դարձնելու գաղափարը պետք է տարածել. վարչապետը ներկայացրել է նոր նախարարին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցրեի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարին:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ սպորտի և երիտասարդության նախկին նախարար Գաբրիել Ղազարյանին կատարած աշխատանքի համար և նշել, որ նորանշանակ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանն ու պարոն Ղազարյանն աշխատելու են միասին, և նրանցից ակնկալիքները մեծ են:
Վարչապետի խոսքով՝ պետք է անել հնարավորն առողջ ապրելակերպի գաղափարը երկրում, հատկապես գյուղական համայնքներում, տարածելու համար և այդ նպատակով նախարարությունից ակնկալում է որակապես նոր ու համարձակ աշխատանք, նաև՝ համապատասխան հիմնադրամների ներգրավմամբ:
Վարչապետը նաև նշել է. «Անհրաժեշտություն կա կազմակերպել ազգային ծրագիր, թե ինչպես ենք ստեղծելու մի իրավիճակ, երբ սպորտը դառնում է անհրաժեշտություն, պետք է այդ գաղափարը տարածել»:

Нужно распространять идею о необходимости присутствия спорта в нашей жизни – премьер представил нового министра
Премьер-министр Армении Карен Карапетян представил сегодня новоназначенного министра спорта и по делам молодежи аппарату ведомства.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, премьер поблагодарил бывшего министра спорта и по делам молодежи Габриела Казаряна за проделанную работу, отметив, что новоназначенный министр Грачья Ростомян, и они будут работать вместе.
По словам премьера, необходимо сделать все возможное для распространения здорового образа жизни в стране, и особенно в сельских общинах, и с этой целью от министерства ждут качественно новой и смелой работы, с привлечением соответствующих фондов.
«Необходимо разработать национальную программу по созданию ситуации, когда спорт становится необходимостью, нужно распространять эту идею», - отметил Карен Карапетян.