Քիմ Քարդաշյանը դատի կտա լրագրողին՝ իր հետույքը համբուրելու համար (Տեսանյութ)
Ամերիկյան հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը մտադիր է դատական հայց ներկայացնել ուկրաինացի լրագրող Վիտալի Սեդյուկի դեմ, որը Փարիզում ընթացող նորաձևության շաբաթվա ժամանակ փորձել է հրապարակայնորեն համբուրել իր հետույքը: Ինչպես հայտնում է Lenta.ru-ն, հղում անելով աղբյուրներին,  Նա  պատրաստվում է նաև Սեդյուկի դեմ բողոք գրել Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի   ոստիկանությունում:
Քարդաշյանն էպատաժային ուկրաինացու պահվածքն ընկալում է որպես իր և ուրիշների դեմ ուղղված մշտական վտանգ: Հեռուստաաստղը կարծում է, որ «Սեդյուկը չի հանդարտվի, քանի դեռ պատասխան չի տվել իր արարքների համար»:
Սա առաջին երկրորդ դեպքն է, երբ ուկրաինացին հարձակվում է Քարդաշյանի վրա: 2014 թվականի սեպտեմբերին՝ կրկին Փարիզում ընթացող նորաձևության շաբաթվա ժամանակ, տղամարդը փորձել է գետնին տապալել մեքենայից դուրս եկած Քարդաշյանին:

Ким Кардашьян подаст в суд на журналиста за поцелуй в ягодицу. Видео
Американская телезвезда Ким Кардашьян намерена добиться судебной защиты от украинского журналиста Виталия Седюка, который пытался поцеловать ее ягодицы на Неделе моды в Париже. Как сообщает Lenta.ru  со ссылкой на источники, она собирается подать иск с требованием издать запретительный приказ в отношении репортера, а также написать заявление в полицию столицы Франции.
Кардашьян расценивает поведение украинца как постоянную угрозу себе и другим. Она также считает, что Седюк не остановится, «пока не заплатит за это».
Это уже вторая скандальная выходка Седюка в адрес Кардашьян. В сентябре 2014 года также на Неделе моды в Париже он попытался повалить на землю телезвезду, когда она вышла из машины.