Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության նախագահին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային, տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Մեծարգո Ռաուլ Ջումկովի, Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և եղբայրական Աբխազիայի ողջ ժողովրդին` Ազատագրման և Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի օրվա կապակցությամբ:
Սա մեծ տոն է, որը մարմնավորում է Աբխազիայի ժողովրդի հերոսությունը, արիությունը, անձնվիրությունը և ազատ ապրելու ու ինքնիշխան պետություն կառուցելու անկոտրում կամքը:
Անկախ պետականության կերտման ճանապարհին Աբխազիան էական հաջողությունների է հասել, և մենք անկեղծորեն ուրախ ենք եղբայրական աբխազ ժողովրդի բոլոր ձեռքբերումների համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ` հարգելի Ռաուլ Ջումկովի, և Աբխազիայի Հանրապետության ողջ ժողովրդին` այս հիշարժան տոնի կապակցությամբ:

Президент Карабаха поздравил Абхазию Днем освобождения и победы в Отечественной войне
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Абхазия Раулю Хаджимбе.
Как сообщает пресс-служба президента, от имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично Б.Саакян поздравил президента Абхазии и весь народ братской Абхазии с Днем освобождения и победы в Отечественной войне!
«Это великий праздник, олицетворяющий героизм, мужество, самоотверженность и непоколебимую веру народа Абхазии жить свободно и строить суверенное государство.
На пути построения независимого государства Абхазия добилась существенных успехов, и мы искренне рады всем достижениям братского абхазского народа.
Еще раз поздравляю Вас, уважаемый Рауль Джумкович, и весь народ Республики Абхазия с этим знаменательным праздником!