Բարձրակարգ հանդիպումներն այլևս չեն կայանալու «Մուլտի Գրանդ» հյուրանոցում. «Ժամանակ»
Նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որոշմամբ՝ առաջիկայում Երևանում կայանալիք բարձրակարգ հանդիպումները չեն կայանալու Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Մուլտի Գրանդ» հյուրանոցում։
Վերջին երկու տարիներին հենց այս հյուրանոցում կայացած ՀԱՊԿ երկրների պաշտպանության նախարարների և ԵՏՄ երկրների վարչապետների հանդիպումների համար Հայաստանի կառավարությունը միլիոնավոր դրամների հասնող գումար է փոխանցել։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Կարեն Կարապետյանի հանձնարարությամբ ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների առաջիկա հանդիպումը, որը տեղի է ունենալու հոկտեմբերի 14-ին Երևանում, ըստ ամենայնի՝ կայանալու է Գաֆեսջյան թանգարանում, որտեղ արդեն 2010թ. կայացել է նման ՀԱՊԿ ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը։

«Жаманак»: Встречи на высоком уровне не будут больше проходить в Multi Grand Hotel
Решением новоназначенного премьер-министра Карена Карапетяна, предусмотренные в ближайшее время в Ереване встречи на высоком уровне не будут более проходить в принадлежащей Гагику Царукяну гостинице «Multi Grand Hotel», пишет газета «Жаманак».
Правительство Армении перечислило для проходивших в последние годы именно в этом отеле встреч министров обороны государств-членов ОДКБ и глав правительств ЕАЭС миллионы драмов.
По сведениям издания, согласно поручению Карена Карапетяна, предстоящее 14 октября в Ереване заседание Совета коллективной безопасности ОДКБ на уровне президентов, по всей видимости, будет проходить в Центре искусств Гафесчяна, где в 2010 году уже проходила неофициальная встреча глав государств ОБКБ.