Հայաստանի ներկայացուցիչ Բեթթին ընդգրկվել է «Կրթության մեջ լավագույնը» միջազգային հանրագիտարանում
«Մանկական Եվրատեսիլ 2014» երգի միջազգային մրցույթի մրցանակակիր, մեդիադեմք Բեթթիի (Էլիզաբեթ Դանիելյան) անունն ընդգրկվել է «Կրթության մեջ լավագույնը» միջազգային հանրագիտարանի 2016 թվականի հատորում: Նմանատիպ հանրագիտարանում հայտնվելը Բեթթիի համար միջազգային կարգի ձեռքբերում է, իսկ Հայաստանի համար` ևս մեկ հաղթանակ: Ի դեմս Բեթթիի` նախաձեռնության հեղինակները տեսնում են անհատականության, ում պատկանում է ապագան. ահա թե ինչու հանրագիտարանում Բեթթիի մասին հոդվածները հրապարակվել են «Նրանց է պատկանում ապագան» են բաժնում:
Ռուսաստանի Դաշնության նախաձեռնությամբ, միջպետական խմբագրական խորհրդի նախագահության որոշմամբ և ՀՀ մշակույթի, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարարությունների, ինչպես նաև Երևանի Ալ. Պուշկինի անվան թիվ 8 հիմնական դպրոցի առաջարկությամբ` Բեթթին, շնորհիվ իր արժանիքների և ձեռքբերումների, դարձել է այս աննախադեպ հանրագիտարանի հայ հերոսուհին:
Տեղեկացնենք, որ «Լավագույն մարդիկ» և «Շնորհալի երեխաներ» միջազգային հանրագիտարանների խմբագրությունն Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի օրհնությամբ և ՀՀ մշակույթի ու կրթության և գիտության նախարարությունների հետ համագործակցությամբ իրականացնում է «Հայաստանի շնորհալի երեխաները» նախագիծը:
Նախաձեռնության շրջանակում մեր երկրի համար ստեղծված առաջին միջազգային գիրքը 2015 թ. լույս է տեսել «Կրթության մեջ լավագույնը» ամենամյա մեծ միջազգային հանրագիտարանի 5-րդ հրատարակության հետ և ներկայացրել է Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի, Բելառուսի տաղանդավոր մանկավարժներին և շնորհալի երեխաներին:
«Կրթության մեջ լավագույնը» միջազգային հանրագիտարանի 2016 թվականի հատորը լույս կտեսնի հաջորդ տարվա հունվարին: Հատուկ ձեռքբերումների հասնելու շնորհիվ Բեթթին կարժանանա «Շնորհալի երեխա» մեդալի` անվանական վկայականով, և առաջին կարգի միջազգային դիպլոմի: Հավելենք, որ միջազգային հանրագիտարանը 1999 թվականից լույս է տեսնում Ռուսաստանում, Բելառուսում, Ղազախստանում, Ուկրաինայում, իսկ 2015-ից` նաև Հայաստանում:
Հրատարակության հերոսներին առաջադրում է փորձագիտական խորհուրդը, որի կազմում են գործադիր և օրենսդիր մարմինների ղեկավարներ, գիտական և փորձագիտական համայնքների անդամներ: Տարեկան ավելի քան 10 միլիոն ընթերցողներ են հետաքրքրվում այս նախագծով:
Տեղեկացնենք նաև, որ Բեթթին առաջիկայում հանդես կգա այլ նախագծերով.հոկտեմբերի 23-ին Արամ Խաչատրյան մեծ համերգասրահում տեղի կունենա պատանեկան համերգ, որը կվարի Էլիզաբեթ Դանիելյանը:

Представительница из Армении Бетти стала героиней международной энциклопедии «Лучшие в образовании»
Лауреатка международного песенного конкурса "Детское Евровидение 2014" Бетти (Элизабет Даниелян) стала героиней международной энциклопедии «Лучшие в образовании». Имя Элизабет внесено том энциклопедии за 2016 год. Для Бетти это достижение международного уровня, и еще одна победа для Армении.
В лице Бетти авторы инициативы видят личность, которая принадлежит будущему. Именно поэтому сотрудники редакции подготовили статьи про Бетти, которые будут опубликованы в рубрике «Им принадлежит будущее». Редакция международной энциклопедии «Лучшие люди» и «Одаренные дети» с благословения Верховного Патриарха и Католикоса всех армян Гарегина II и в сотрудничестве с министерством культуры и министерством образования Республики Армения запустила проект «Одаренные дети Армении».
Первая международная книга для Республики Армения вышла совместно с V выпуском ежегодной большой международной энциклопедии «Лучшие в образовании» с описанием достижений талантливых педагогов и одаренных детей России, Казахстана, Армении и Белоруссии в декабре 2015 года.
По инициативе Российской Федерации, по решению президиума редакционного межгосударственного совета и по рекомендации министерства культуры и министерства образования Республики Армения и Ереванской основной школы №8 имени А. С. Пушкина, благодаря своим заслугам и достижениям Бетти стала героиней большой международной энциклопедии. Отметим, что книга выйдет в свет в январе 2017 года.
За особые достижения Бетти от международной редакции будут направлены медаль «Одаренный ребенок» с именным удостоверением и международный диплом I степени.
Большая международная энциклопедия издается с 1999 года в России, Белоруссии, Казахстане, на Украине, а с 2015 года и в Армении. Героев издания рекомендуют члены экспертного совета, в который входят руководители органов исполнительной и законодательной власти, члены научных и экспертных сообществ. Аудитория проекта – более десяти миллионов читателей в год.
Добавим также, что в ближайшее время Бетти предстанет перед публикой со своими проектами. 23-го октября в большом зале имени Арама Хачатуряна состоится юношеский концерт. Ведущей этого концерта будет Элизабет Даниелян.