Լևոն Ալթունյանը տհաճ զրույց է ունեցել Գալուստ Սահակյանի որդու հետ. «Ժողովուրդ»
ՀՀ առողջապահության նախարարությունում առաջիկայում պաշտոնանկությունները անխուսափելի են։ «Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դարձել, որ երեկ առողջապահության նորանշանակ նախարար Լևոն Ալթունյանը իր մոտ է կանչել փոխնախարար Տիգրան Սահակյանին (ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որդուն) և նրա հետ տհաճ զրույց ունեցել։
Ենթադրվում է, որ Սահակյանն առաջիկայում հրաժարականի դիմում կներկայացնի։ «Ժողովուրդ»–ը փորձել է Տիգրան Սահակյանից պարզել, թե ինչ է տեղի ունեցել։ «Դա ոչ իրատեսական և տրամաբանությունից հեռու տեղեկություն է։ Այդ տեղեկությունը տարածում են այն մարդիկ, որոնք ո՛չ հասկանում են առողջապահությունից և ո՛չ էլ քաղաքականությունից»,– պատասխանել է ԱԺ նախագահի որդին։
Թերթի այն հարցին, որ եթե նախարարն, այնուամենայնիվ, որոշի իրեն ազատել, ապա ինչպես կարձագանքի այդ փաստին, Սահակյանը պատասխանել է. «Շատ հանգիստ։ Ես ընդհանրապես պաշտոնից կառչած չեմ և ինչ-որ քայլեր չեմ ձեռնարկի։ Ի վերջո, մարդն է գեղեցկացնում պաշտոնին, այլ ոչ թե պաշտոնը՝ մարդուն»։

«Жоховурд»: Между Левоном Алтуняном и сыном Галуста Саакяна состоялась неприятная беседа
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в министерстве здравоохранение Армении в ближайшее время неизбежны отставки. Как стало известно изданию, накануне новоназначенный министр здравоохранения Левон Алтунян вызвал к себе замминистра Тиграна Саакяна (сын спикера парламента Галуста Саакяна) и между ними состоялась неприятная беседа.
Предполагается, что в ближайшее время Саакян представит заявление об отставке. Корреспондент издания попытался уточнить у Тиграна Саакяна, что произошло накануне. «Это нереальные и далекие от логики сведения. Их распространяют люди, которые ни в здравоохранении, ни в политике не разбираются», - ответил сын спикера парламента.
На вопрос о том, как он отреагирует, если вдруг министр, тем не менее, решит освободить его от занимаемой должности, Саакян ответил: «Очень спокойно. Я вообще не цепляюсь за должность и не собираюсь предпринимать какие-то шаги. В конце концов, человек красит должность, а не должность человека».