Տրանսպորտի նորանշանակ նախարարը բավական պատկառելի հարստություն ունի
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նորանշանակ նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, պարզվում է, բավական պատկառելի հարստություն ունի։
«Ժողովուրդ-ի տեղեկացմամբ՝ նա պաշտոնապես հայտարարագրել է 2 բնակարան, մեկական հողամաս, ավտոտնակ, հասարակական նշանակության շինություն, այգետնակ և անհատական բնակելի տուն։
Նա ունի «Mercedes-Benz S 350 L», «Merceses-Benz S 500 L 4 Matic» և «Porsche Panamera GTS 4.8» մակնիշի ավտոմեքենաներ։
Հայտարարագրել է 50 հազար դրամ արժողությամբ բաժնեմաս։
«Նրա փոխառությունները պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ կազմել են 520 հազար դոլար և 15 մլն 200 հազար դրամ։ Իսկ ինչ վերաբերում է գումարային ունեցվածքին, ապա նշենք, որ նախարարը պաշտոնապես ունի 26 մլն 192 հազար դրամ, 627 հազար 926 դոլար, 321 հազար 966 եվրո։ Այս տարվա ութ ամիսներին նրա եկամուտները կազմել են 56 մլն 157 հազար դրամ, որից աշխատավարձը կազմել է ընդամենը 1 մլն 440 հազար դրամ։ Իսկ մնացած գումարները նա հայտարարագրել է որպես շահաբաժին կամ վարձակալության դիմաց ստացված եկամուտ։ Հիշեցնենք, որ Վահան Մարտիրոսյանը մինչև նախարար նշանակվելը զբաղեցրել է «GNC-ալֆա» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը», - հավելել է թերթը։

«Жоховурд»: Новый министр транспорта нажил довольно внушительное богатство
Газета «Жоховурд» пишет, что новоназначенный министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян, как выясняется, владеет весьма внушительным богатством.
По сведениям издания, он официально задекларировал две квартиры, земельный участок, гараж, здание общественного значения, сад и частный жилой дом.
У него есть машины марок «Mercedes-Benz S 350 L», «Merceses-Benz S 500 L 4 Matic» и «Porsche Panamera GTS 4.8».
Он задекларировал также акции на сумму в 50 тысяч драмов.
«В момент назначения на должность его займы составили 520 тыс. долларов и 15 млн 200 тыс. драмов. Что касается суммарного имущества, то отметим, что у министра официально есть 26 млн 192 тыс. драмов, 627 тыс. 926 долларов, 321 тыс. 966 евро. За первые восемь месяцев этого года его доход составил 56 млн 157 тыс. драмов, из них зарплата составляет всего лишь 1 млн 440 тыс. драмов. Остальные средства он задекларировал в качестве дивидендов либо в качестве дохода от аренды», - отмечает газета.
Напомним, что Ваан Мартиросян до назначения на пост министра транспорта, связи и информационных технологий занимал должность председателя совета директоров ЗАО «GNC-альфа».