«Գազպրոմ Արմենիայի» տնօրենի պաշտոնի երեք թեկնածու կա
«Հրապարակ» թերթի տվյալով, «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Վարդան Հարությունյանի՝ ՊԵԿ նախագահ դառնալուց հետո ընկերության տնօրեն կարող է նշանակվել վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որդին` 29-ամյա Տիգրան Կարապետյանը, որը տնօրենի տեղակալն է՝ կապիտալ շինարարության և վերանորոգման գծով, կամ էլ փեսան` էներգետիկայի փոխնախարար Հայկ Հարությունյանը։
«Սակայն երեկ տեղեկացանք, որ հավանական թեկնածուն Հարությունյանի տեղակալ Հրանտ Թադևոսյանն է: Նա ավարտել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, աշխատել է «Հայկոմնախագիծ» ինստիտուտում՝ որպես ճարտարագետ, ՀՍՍՀ Գազպետկոմում: 1992-1999 թթ. աշխատել է «Հայգազարդ» պետական կոնցեռնում՝ որպես ճարտարագետ, բաժնի պետ, վարչության պետի տեղակալ, վարչության պետ: 1999-2011 թթ. եղել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ տեխնիկական վարչության պետ, այնուհետև՝ տնօրենի տեղակալ», - հավելել է թերթը:

«Грапарак»: На должность директора компании «Газпром Армения» претендуют три кандидата
После назначения исполнительного директора ЗАО «Газпром Армения» Вардана Арутюняна председателем Комитета государственных доходов, директором компании может стать сын премьер-министра Карена Карапетяна – 29-летний Тигран Карапетян, который является заместителем директора по линии капитального строительства и ремонта, или его зять – замминистра энергетики и природных ресурсов Айк Арутюнян. Об этом пишет газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники.
«Однако накануне стало известно, что есть еще один возможный кандидат – заместитель Арутюняна Грант Тадевосян», - отмечает издание.
Грант Тадевосян окончил Ереванский политехнический институт, работал инженером в институте «Армкоммунпроект», в Государственном комитете АССР по газификации. В 1992-1999гг. работал в государственном концерне «Армгазпром» в качестве инженера, начальника отдела, заместителя начальника управления, начальника управления. В 1999-2011гг. был начальником технического управления ЗАО «АрмРосгазпром», затем – заместителем директора.