Պավել Սաֆարյանը տասը նախարար է փոխել. ՀԺ
«Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով՝ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրամանով երեկ աշխատանքից ազատված ֆինանսների առաջին փոխնախարար Պավել Սաֆարյանն առաջիկայում նշանակվելու է տնտեսական զարգացման և ներդրումների փոխնախարար։
Իսկ մինչ այդ Սաֆարյանը հասցրել է գրել 2017 թվականի բյուջեի նախագիծը, որն իր կյանքում հոբելյանական 20-րդն է։ Այսինքն, անկախ Հայաստանի 25 տարվա բյուջեներից 20-ը նա է կազմել։
Հիշեցնենք, որ պետական կառավարման համակարգում Պավել Սաֆարյանն ամենաերկարակյաց պաշտոնյաներից է։ Նա Հայաստանի հարկային ծառայության և հարկային օրենսդրության հիմնադիրն Է։ Իսկ 1994–1997թթ. եղել է հարկային պետական տեսչության պետ-նախարար։ 1997-ից եղել է ֆինանսների փոխնախարար։ Սաֆարյանի պաշտոնավարման տարիներին Ֆինանսների նախարարությունը երբեմն շատ արագ, երբեմն մի փոքր դանդաղ տեմպերով, բայց տասը նախարար է փոխել։

«Айкакан жаманак»: Павел Сафарян пережил десять министров
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что освобожденный накануне решением премьер-министра Карена Карапетяна от должности первого заместителя министра финансов Армения Павел Сафарян вскоре будет назначен замминистра экономического развития и инвестиций.
«До этого Сафарян успел написать проект бюджета на 2017 год, который станет в его жизни юбилейным 20-ым по счету. То есть, за 25 лет независимости Армении он составил 20 бюджетов», – отмечает издание.
Напомним, в системе государственного управления Павел Сафарян является одним из чиновников-долгожителей. Он – основатель налоговой службы и налогового законодательства Армении. В 1994-1997гг. был министром-начальником Государственной налоговой инспекции. С 1997 года Павел Сафарян занимает должность заместителя министра. За период пребывания Сафаряна на должности замминистра в министерстве финансов Армении сменились десять министров.