Գագիկ Մելիքյան. Վիկտոր Դալլաքյանի  նման գործիչներին վաղուց  մոռացել են. «Ժամանակ»
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության  քարտուղար Գագիկ  Մելիքյանը  «Ժամանակի» հետ  զրույցում,  անդրադառնալով  կուսակից Վիկտոր Դալլաքյանի երեկվա հայտարարություններին, նշել է, որ չի կարծում,  թե այն քայլը, որ ձեռնարկում է Դալլաքյանը, ակտիվ քաղաքականություն մուտք գործելու  համար նրան որևէ դիվիդենտ  կբերի.
«Հակառակը, նման գործիչներին վաղուց  մոռացել են, քաղաքական դաշտ վերադառնալու  նրա հայտը, քաղաքական ցնցումներ, ինչպես իրեն էր թվում, չի առաջացնի։ Ժողովուրդը շատ լավ հիշում է, թե ով ով է, ով ինչ ճանապարհ է անցել»։
Անդրադառնալով Դալլաքյանի կողմից նախագահին վերագրվող մեղադրանքներին՝ Մելիքյանն ասել է. «Վիկտոր Դալլաքյանը  քաղաքականությունը երևի ճիշտ չի ընկալում, կա նման արտահայտություն՝ «քաղաքականությունն անբարոյականություն է»։ Կարծում եմ, որ Վիկտոր Դալլաքյանը այդ արտահայտությունը ուղղակի է  ընդունել»:

«Жаманак»: Гагик Меликян считает, что таких деятелей как Даллакян, уже давно забыли
Секретарь парламентской фракции Республиканской партии Армении Гагик Меликян, обратившись в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак» к вчерашним заявлениям Виктора Даллакяна, отметил, что предпринятые Даллакяном шаги для вступления в активную политику не принесут ему никаких дивидендов.
«Напротив, подобных деятелей давно забыли, его заявка на возвращение в политическое поле, как ему кажется, политических потрясений не вызовет. Народ очень хорошо помнит, кто есть кто и какой путь прошел», - сказал Г.Меликян.
Касаясь обвинений Даллакяна в адрес президента Армении, Гагик Меликян заявил: «Видимо, Виктор Даллакян неправильно воспринимает политику, есть такое выражение "политика – это проституция". Думаю, Виктор Даллакян понял это выражение в буквальном смысле».