Արթուր Ջավադյանն առաջիկայում  հրաժարականի դիմում կներկայացնի. «Ժողովուրդ»
Հայաստանի կառավարման համակարգում ընթացքող  կադրային փոփոխությունները  շուտով կհասնեն  նաև  կենտրոնական բանկ։  «Ժողովուրդի» տեղեկություններով,  ՀՀ ԿԲ նախագահ  Արթուր Ջավադյանն առաջիկայում  հրաժարականի դիմում կներկայացնի։
Նա ՀՀ ԿԲ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնում է  2008-ի մայիսից,  և մասնագիտական կարծիք կա, որ  իր գործի գիտակն է։  Այս պաշտոնում Ջավադյանը նշանակվեց  2008-ի ապրիլին՝  ՀՀ ԿԲ նախկին նախագահ  Տիգրան Սարգսյանի վարչապետ նշանակվելուց  հետո։  Ջավադյանը 2014-ի մայիսին  երկրորդ անգամ վերանշանակվեց  ԿԲ նախագահ։  Նրա պաշտոնավարման ավարտին մնացել է 3 և  կես  տարի,  ԿԲ նախագահին նշանակում է խորհրդարանը՝ 6 տարի ժամկետով,  միևնույն անձը երկու անգամից ավելի չի կարող այդ պաշտոնում  նշանակվել։
ՀՀ ԿԲ նախագահի  մամուլի խոսնակ  Հարություն Բերբերյանից «Ժողովուրդը» փորձել է պարզել՝ Արթուր Ջավադյանի հրաժարականի մասին լուրերը որքանով են  իրականությանը համապատասխանում։  «Նման մտացածին լուրերը հարկ չենք համարում մեկնաբանել»,- պատասխանել է Բերբերյանը։

«Жоховурд»: Артур Джавадян вскоре уйдет в отставку
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что проходящие в системе государственного управления кадровые перестановки вскоре дойдут и до Центрального банка Армении. По сведениям издания, глава Центробанка Артур Джавадян в ближайшее время подаст в отставку.
«Он занимает должность председателя Центробанка Армении с мая 2008 года, и согласно профессиональному мнению, является знатоком своего дела. На этот пост Артур Джавадян был назначен в апреле 2008 года, после назначения Тиграна Саркисяна премьер-министром Армении. В мае 2014 года Джавадян был переназначен во второй раз председателем Центробанка. До истечения срока его деятельности осталось три с половиной года, председателя Центробанка назначает парламент Армении, на срок 6 лет, одно и то же лицо не может быть назначено на эту должность более двух раз», - напоминает газета.
Корреспондент газеты попытался уточнить у пресс-секретаря Центробанка Армении Грачья Берберяна, соответствуют ли реальности сведения об отставке Артура Джавадяна. «Не считаем нужным комментировать подобные слухи», - ответил Берберян.