Իշխանությունները տրանսպորտի և կապի նախկին նախարարի դեմ նյութեր են նախապատրաստում. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ իշխանությունները ՀՀ տրանսպորտի և կապի այլևս նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանի դեմ նյութեր են նախապատրաստում, և Բեգլարյանն առաջիկայում կարող է հայտնվել բավական աննախանձելի վիճակում։
«Հիշեցնենք, որ վերջերս հարկային մարմինները հաղորդագրություն հրապարակեցին, թե Հյուսիս-հարավ մայրուղու հատվածներից մեկը կառուցող «Կոնսարկորվիամ կոնստրուկցիոն» ընկերությունում 2,6 մլրդ դրամի ակտ է գրվել և հօգուտ պետբյուջեի 1 մլրդ դրամ հարկային պարտավորություն առաջադրվել։ Մամուլի հրապարակումների համաձայն՝ այս շինարարության մեջ իր բաժինն ունի նաև Գագիկ Բեգլարյանը։ Նաև հրապարակումներ եղան, թե Գ. Բեգլարյանի եղբոր՝ Յուրա Բեգլարյանին պատկանող օբյեկտներից մեկում հայտնաբերվել են հետախուզման մեջ գտնվող Գևորգ և Հենրիկ Բաղդասարյանները։
Այդպիսով մեր տեղեկություններով, իշխանությունները Գագիկ Բեգլարյանին զգուշացնում են, որ եթե հանկարծ փորձի բացահայտ կամ գաղտնի կերպով հակաիշխանական քայլեր անել, այս և բազմաթիվ այլ գործեր ջրի երես կհանվեն։ Հիշեցնենք, որ պաշտոնանկությունից հետո Բեգլարյանը նոր նախարարի ներկայացման ժամանակ ներկա չէր եղել և չէր մասնակցել այդ օրերին տեղի ունեցած ՀՀԿ ԳՄ նիստին», - գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Власти готовят материалы против экс-министра транспорта и связи
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что власти готовят материалы против экс-министра транспорта и связи Гагика Бегларяна, и вскоре он может оказаться в довольно незавидном положении.
«Напомним, что недавно налоговые органы распространили сообщение о том, что в отношении компании «Корсан Корвиам Констракшн СА», выполняющей строительство одного из участков автомагистрали Север-Юг, составлен акт на сумму 2,6 млрд драмов, и представлено налоговое обязательство в пользу бюджета в размере 1 млрд драмов. Согласно публикациям прессы, в этом строительстве имеет долю Гагик Бегларян. Были также материалы о том, что в одном из принадлежащих брату Гагика Бегларяна – Юре Бегларяну объектов найдены объявленные в розыск Геворк и Генрих Багдасаряны», - пишет газета.
По сведениям издания, власти тем самым предупреждают Гагика Бегларяна о том, что если вдруг он решит открыто или тайно предпринять шаги против власти, эти и многочисленные другие дела будут «выведены на чистую воду».
Напомним, после отставок в правительстве Гагик Бегларян не присутствовал во время представления нового министра и не участвовал в состоявшемся в эти дни заседании Исполнительного органа Республиканской партии Армении.