ԼՂՀ ՊՆ. Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «ՍՎԴ» և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 12-ի լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ-ից:
Հարավային և արևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում` շարունակելով վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана применили снайперские винтовки типа «СВД» и «Истиглал»
В ночь с 12 на 13 октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск режим прекращения огня был нарушен ВС Азербайджана более 55 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Как отмечается, противник совершил в направлении армянских военнослужащих порядка 1000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Согласно информации, на южном и восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили снайперские винтовки типа «СВД» и «Истиглал».
Сообщается, что передовые подразделения Армии обороны НКР сохраняют полноценный контроль над ситуацией на передовой, продолжая уверенно осуществлять боевую службу.