ԼՂՀ ՊՆ. Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 420 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ-ից:
Հյուսիսսային և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (60 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևել են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

ВС Азербайджана применили снайперские винтовки типа «СВД» - Минобороны НКР
В ночь с 14 на 15 октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск режим прекращения огня был нарушен ВС Азербайджана порядка 20 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Как отмечается, противник совершил в направлении армянских военнослужащих более 420 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Согласно информации, на северном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили снайперские винтовки типа «СВД» (60 выстрелов).
Сообщается, что передовые подразделения Армии обороны НКР сохраняли режим прекращения огня и «предприняли необходимые шаги для надежной организации защиты боевых позиций».