Ժամկետային զինծառայող է սպանվել. ՔԿ
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող Վահագն Գագիկի Վիրաբյանի սպանության դեպքի առթիվ, հաղորդում են ՀՀ Քննչական կոմիտեից:
Նախնական տվյալներով՝ 15.10.2016թ.՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հերթապահության նշանակված ժամկետային զինծառայող, շարքային Վահագն Գագիկի Վիրաբյանի ուղղությամբ արձակվել են կրակոցներ՝ վերջինիս պատճառելով մահացու հրազենային վիրավորումներ:
Դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն), կատարվում է նախաքննություն:
Կատարվել են դեպքի վայրի, դիակի արտաքին զննություններ, վերցվել են նմուշներ, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար  նշանակվել փորձաքննություններ: Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են մի շարք հանգամանքներ՝ այդ թվում հայտնաբերվել է հրազենը, որով զինծառայողի ուղղությամբ արձակվել են կրակոցները, եւ թե ում է եղել այն ամրակցված։

СК Армении: Убит солдат-срочник Ваагн Вирабян
Во втором гарнизонном отделе Главного военного следственного управления возбуждено уголовное дело по факту убийства военнослужащего срочной службы Ваагна Гагиковича Вирабяна, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, 15 октября 2016 года, около 08:40, на боевой позиции участка обороны N-ской воинской части в направлении несущего дежурство военнослужащего-срочника, рядового Ваагна Гагиковича Вирабяна была открыта стрельба, в результате которой он получил смертельные ранения.
Уголовное дело по факту смерти военнослужащего возбуждено в соответствии с ч.1 ст.104 УК Армении («Убийство»).
Произведен осмотр места происшествия, обследование тела военнослужащего, взяты образцы, назначены ряд экспертиз.
В ходе проведенных неотложных следственных действий были выяснены ряд обстоятельств, обнаружено оружие, из которого были произведены выстрелы в военнослужащего, уточнено за кем оно было закреплено.