Ադրբեջանը պատրաստվում է լայնամասշտաբ պատերազմի. Սամվել Բաբայան
Ադրբեջանը պատրաստվում է լայնամասշտաբ, երկարատև պատերազմի, «Ազատություն» ռ/կ-ին տված հարցազրույցում ասել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը:
Ըստ նրա՝ Ադրբեջանի ակտիվացման պատճառները քաղաքական են, քանի որ Ադրբեջանում ցանկանում են ստանալ Ղարաբաղն ամբողջությամբ ու դրա համար լավագույն ճանապարհ են տեսնում ռազմականը:
«Ադրբեջանը կամաց-կամաց ուժեղացնելու է ճնշումը սահմանին: Ադրբեջանը գնում է պատերազմի, մենք ուղղակի չենք ուզում դա ճիշտ վերլուծել: Այն լինելու է լայնամասշտաբ ու երկարատև»,- ասել է Սամվել Բաբայանը:
ՊԲ նախկին հրամանատարն ընդգծեց, որ Ադրբեջանում զինամթերքի գործարաններ են կառուցում, ինչը ևս վկայում այս պետության ռազմական նպատակների մասին:

Азербайджан готовится к широкомасштабной войне – Самвел Бабаян
Азербайджан готовится к широкомасштабной войне, заявил экс-командующий Армией обороны Нагорно-Карабахской Республики Самвел Бабаян в интервью Радиостанции Азатутюн.
По его словам, причины активизации Азербайджана – политические, поскольку Азербайджан хочет получить полностью Карабах и считает, что лучший путь к этому – военный.
«Азербайджан постепенно будет увеличивать давление на границе. Азербайджан идет к войне, мы просто не хотим это правильно проанализировать. Война будет широкомасштабной и длительной», - сказал Самвел Бабаян.
Экс-командующий Армии обороны НКР подчеркнул, что в Азербайджане строят заводы по производству военной продукции, что также свидетельствует о военных целях.