Պոպով. ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացն ամբողջական փաթեթ է
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հայտարարում են, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը ամբողջական փաթեթ է:
«Մենք բազմիցս ենք խոսել Լեռնային Ղարաբաղի հարակից տարածքների վերադարձի թեմայի մասին: Այս խնդիրը պետք է դիտարկել կարգավորման այլ տարրերի հետ միասին, ներառյալ՝ Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը, բոլոր փախստականների վերադարձ, Լեռնային Ղարաբաղը Հայաստանին կապող միջանցքի պահպանում, խաղաղարար գործողության իրականացում», - ասել է ռուս համանախագահ Իգոր Պոպովը ԱՊԱ գործակալությանը:
«Կարգավորման գործընթացը ամբողջական փաթեթ է, և ցանկացած փորձ՝ դրանից դուրս բերել առանձին բաղադրիչներ, որոնց այս կամ այն կողմը տալիս է նախապատվություն, ապակառուցողական է», - ասել է Իգոր Պոպովը:

Игорь Попов: Процесс урегулирования карабахского конфликта - это единый пакет
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ заявляют, что процесс урегулирования нагорно-карабахского конфликта - это единый пакет.
«Мы неоднократно высказывались на тему возвращения территорий вокруг Нагорного Карабаха. Эту проблему надо рассматривать комплексно вместе с другими элементами урегулирования, включая решение статусных вопросов Карабаха, возвращение всех беженцев, сохранение коридора, связывающего Нагорный Карабах с Арменией, проведение миротворческой операции», - сказал российский сопредседатель Игорь Попов в интервью азербайджанскому АПА.
«Процесс урегулирования - это единый пакет, и любые попытки вычленить из него отдельные элементы, которым та или иная сторона отдает предпочтение, - контрпродуктивны», - отметил он.