Վիգեն Սարգսյանն Արցախի նախագահի հետ քննարկել է բանակաշինությանը վերաբերող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյան այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանին,    ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանին և ՀՀ Նախագահի խորհրդական, Նախագահի գլխավոր ռազմական տեսուչ Միքայել Հարությունյանին:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցել է է ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը և այդ ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Արցախի նախագահը շնորհավորել է Վիգեն Սարգսյանին ու Մովսես Հակոբյանին պատասխանատու պաշտոններում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել մեծագույն հաջողություններ բանակի շարունակական զորացման, երկրի պաշտպանունակության ամրապնդման գործում:

Главы Минобороны и ГШ ВС Армении отправились в Нагорный Карабах
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра обороны Армении Вигена Саркисяна, начальника генштаба ВС Мовсеса Акопяна и советника президента Армении, главного военного инспектора при президенте, генерал-полковника Микаела Арутюняна.
Как сообщает пресс-служба президента, в ходе встречи, в которой принял участие министр обороны НКР Левон Мнацаканян, был обсужден ряд вопросов, касающихся армейского строительства и сотрудничества двух армянских республик в данной сфере.
Президент поздравил Вигена Саргсяна и Мовсеса Акопяна по случаю назначения на ответственные должности и пожелал больших успехов в деле последовательного усиления армии и укрепления обороноспособности республики.