Պետական հիմնարկների աշխատակիցներին արգելվել է աշխատանքային ժամերին Facebook մտնել. «Ժողովուրդ»
Վերջին տարիներին սովորական է դարձել այն երևույթը, որ պետական կառավարման  համակարգի աշխատակիցները, այդ թվում՝ նաև ղեկավար  կազմի ներկայացուցիչները, աշխատանքային ժամերի  ֆեյսբուքում զավզակություններով են զբաղված։ «Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ արդեն երկու օր է՝  պետական կառավարման հիմնարկների բոլոր աշխատակիցներին արգելված է  աշխատանքային  ժամերին՝  9։00-ին մինչև 18։00-ն համացանցերում ճեմել։
«Աշխատանքային ժամերին սոցիալական ցանցերից օգտվելը  թույլատրվել է միայն լրատվական ծառայություններին, որոնց դեպքում այդ գործողությունը  նրանց մասնագիտական պարտականությունների մի մասն է կազմում։ Ի դեպ, պետական կառավարման համակարգում  սկսել են ստուգել  աշխատակիցների՝ համակարգից օգտվելու  ունակությունները, մասնավորապես, խոսքը ստեղնաշարավոր  տեքստ տպելու արագության մասին է։ Համաձայնեք՝ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի այս հրահանգը կարելի է  իսկապես համարել արդարացված և ճիշտ որոշում»:

«Жоховурд»: Сотрудникам государственных учреждений в рабочее время запретили пользоваться Facebook
В последние годы стало обычным явлением, когда сотрудники системы государственного управления, в том числе  также представители руководящего состава, в рабочее время занимаются болтовнёй в социальной сети Facebook, пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, уже два дня как всем сотрудникам государственных учреждений запрещено общаться в социальных сетях в рабочие часы – с 9:00 до 18:00.
«Пользоваться социальными сетями в рабочее время позволено только пресс-службам, в случае которых это составляет часть их профессиональных функций. Кстати, в государственной системе начали проверять также компьютерные навыки сотрудников, в частности речь идет о скорости набора текстов. Согласитесь, это распоряжение премьер-министра Карена Карапетяна действительно можно считать оправданным и правильным решением», - пишет газета.