Հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ. Քննչական կոմիտե
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ  քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության
հետ կապերի բաժինը:
Նախնական տվյալներով՝ 26.10.2016թ.՝ ժամը 17-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարեգին Ավետիքի Այվազյանը:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ։

СК Армении: По факту убийства противником армянского военнослужащего возбуждено уголовное дело
Во втором гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления СК Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства противником армянского военнослужащего, сообщает пресс-служба Следственного комитета.
По предварительным данным, 26.10.2016г., около 17:00, на боевом посту в северо-восточном направлении линии соприкосновения в результате выстрела с азербайджанской стороны смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы, рядовой Гарегин Аветикович Айвазян.
Во втором гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам статьи, предусматривающей убийство на почве национальной, расовой или религиозной нетерпимости.