«Վերնիսաժը» կդառնա Երևանի այցեքարտերից մեկը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային շրջայցի ընթացքում հետևել է Գլխավոր պողոտայի «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման, արդիականացման, կանոնակարգման ու բարեկարգման ծրագրով նախատեսված աշխատանքների երկրորդ փուլի ընթացքին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունը:
Երևանի քաղաքապետին ներկայացնելով երկրորդ փուլի աշխատանքների ընթացքը` պատասխանատուները նշել են, որ գործընթացն իրականացվում է սահմանված ժամանակացույցի համաձայն: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է ամենօրյա հսկողության տակ պահել աշխատանքների ընթացքն ու որակի ապահովումը:
Հարկ է նշել, որ Երևանի քաղաքապետի հանձնարարությամբ մեկնարկած Գլխավոր պողոտայի «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման, արդիականացման, կանոնակարգման ու բարեկարգման ծրագրի ամբողջական ավարտից հետո շուրջ 20 տարվա պատմություն ունեցող «Վերնիսաժը» կդառնա Երևանի այցեքարտերից մեկն ու լիարժեք կներկայացնի քաղաքային այս մշակույթը:
Քաղաքապետարան-մասնավոր հատված համագործակցության շրջանակում շուրջ 2000 տնտեսվարողների գործունեության կանոնակարգմանը զուգահեռ` «Վերնիսաժում» հարմարավետ պայմաններ կապահովվեն նաև զբոսաշրջության, լիարժեք հանգստի ու ժամանցի կազմակերպման համար:

«Вернисаж» станет одной из визитных карточек Еревана
Мэр Еревана Тарон Маргарян сегодня в ходе рабочего визита наблюдал за ходом второго этапа работ, предусмотренных программой реконструкции, модернизации и благоустройства территории «Вернисажа» на Главном проспекте, сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Представив мэру Еревана ход предусмотренных на втором этапе работ, предусмотренные ответственные лица отметили, что процесс работ продвигается согласно намеченному графику. Мэр Тарон Маргарян поручил держать под постоянным контролем ход и обеспечение качества работ.
Следует отметить, что после завершения программы реконструкции, модернизации и благоустройства территории «Вернисажа» на Главном проспекте, имеющий почти 20-летнюю историю «Вернисаж» станет одной из визитных карточек Еревана.
В рамках сотрудничества мэрии и частного сектора, параллельно с регулированием деятельности почти 2000 хозяйствующих субъектов, на территории «Вернисажа» будут обеспечены удобные условия для туристов, организации полноценного отдыха и развлечений.