ՀՎԿ-ին միացած  կուսակցությունները ուզում են կուսակցության նախագահ  առաջադրել մի քանի անգամ սեքս սկանդալի կենտրոնում հայտնված  Ռոբերտ Ահարոնյանին. «Ժամանակ»
29/10/2016 09:49
ՀՎԿ-ին միացած կուսակցությունները ուզում են կուսակցության նախագահ առաջադրել մի քանի անգամ սեքս սկանդալի կենտրոնում հայտնված Ռոբերտ Ահարոնյանին. «Ժամանակ»
«Հայկական վերածնունդ» կուսակցության ղեկավար  Արթուր Բաղդասարյանի դեմ բունտ է հասունանում։  Ամիսներ առաջ, երբ «ՕԵԿ»-ը դարձավ Հայկական վերածնունդ,  նրան միացան մի շարք մանր ու անհայտ կուսակցություններ, գրում է «Ժամանակը»:
Արթուր Բաղդասարյանն էլ միավորումից բոլորին  անցողիկ տեղեր է խոստացել ապագա խորհրդարանում։  Այժմ, երբ կուսակցությունները սկսել են կազմել համամասնական ցուցակներ,  Արթուր Բաղդասարյանին միացած ուժերը հայտնաբերել են, որ  իրենց անունները տեղ չեն  գտնել անցողիկ  տեղերում։
«Վերաբերմունքը զայրույթ է առաջացրել և միավորված կուսակցությունները քննարկում են անտահերթ  համագումար հրավիրելու և  «Հայկական վերածնունդի» նոր նախագահ  ընտրելու հարցը։  Նրանք վստահ են, որ  իրենք թվաքանակով շատ են, իսկ ՕԵԿ-ը մեկն է,  հետևաբար համագումարին իրենց ձայնը վճռորոշ  կարող է լինել։  Որքան էլ զավեշտալի է,  ՀՎԿ-ին միացած  կուսակցությունները ուզում են  կուսակցության նախագահ  առաջադրել  ռուսամետ հայացքներով հայտնի, մի քանի անգամ սեքս սկանդալի կենտրոնում հայտնված  Ռոբերտ Ահարոնյանին»,-գրել է թերթը։

«Жаманак»: На пост председателя «Армянского возрождения» хотят предложить кандидатуру Роберта Агароняна
29/10/2016 12:27
Газета «Жаманак» пишет, что против руководителя партии «Армянское возрождение» Артура Багдасаряна назревает бунт. Несколько месяцев назад, когда партия «Оринац еркир» стала «Армянским возрождением», к ней присоединился целый ряд маленьких и неизвестных партий. А Артур Багдасарян пообещал всем проходные места в будущем парламенте.
«Сейчас, когда партии начали составлять пропорциональные списки, объединившиеся с  Артуром Багдасаряном силы вдруг обнаружили, что их имен нет на проходных местах. Подобное отношение вызвало возмущение, и объединившиеся партии обсуждают вопрос созыва внеочередного съезда и выбора нового председателя «Армянского возрождения».
Они уверены, что их число больше, а партия «Оринац еркир» – одна, следовательно, на съезде их голоса могут стать решающими. Как это ни странно, эти партии хотят предложить на пост председателя «Армянского возрождения» известного своими пророссийскими взглядами Роберта Агароняна, который несколько раз оказывался в центре сексуальных скандалов», - отмечает издание.