Տուխել. Ենթադրել, թե «Ռեալն» ինձնով հետաքրքրված է, վնասակար է
Դորտմունդյան «Բորուսիայի» գլխավոր մարզիչ Թոմաս Տուխելը կարծում է, որ մադրիդյան «Ռեալի»՝ իր հանդեպ հետաքրքրության մասին լուրերը ոչ մի օգուտ չեն տա, այլ նույնիսկ հակառակը վնասում են, հայտնում է iSport.ua-ն:
Օրերս «Բորուսիայի» գործադիր տնօրեն Հանս-Յոահիմ Վացկեն հայտարարել է, որ Տուխելը հայտնվել է «Ռեալի» տեսադաշտում։
Ինքը՝ Տուխելը, ոչ հաստատել է ու ոչ էլ մերժել այդ տեղեկությունը, սակայն կարծում է, որ իր համար ավելի լավ է կենտրոնանալ այժմյան աշխատանքի վրա։
«Վնասակար է ենթադրել նման բան։ Ինձ անհրաժեշտ է կենտրոնանալ «Բորուսիայում» ամենօրյա աշխատանքիս վրա։ Եթե մարզիչն իրեն շոյված է զգում, դա նրան կտրում է կարևոր գործերից։ Ուզում եմ շեշտել, որ «Ռեալի» մասին տեղեկությունը ես որպես խոսակցություն եմ ընկալում»,- ասել է Տուխելը:

Тухель: Воображать, что мною интересуется «Реал» – вредно
Наставник дортмундской Боруссии Томас Тухель считает, что слухи об интересе к нему со стороны мадридского Реала не приносят никакой пользу, а скорее даже наоборот, передает iSport.ua.
На днях исполнительный директор Боруссии Ханс-Йоахим Ватцке заявил, что к Тухелю проявляет интерес мадридский «Реал».
Сам же Томас эту информацию не подтвердил и не опроверг, однако считает, что для него будет лучше сконцентрироваться на своей нынешней работе.
На вопрос об интересе Королевского Клуба немецкий тренер ответил:
«Вредно воображать себе такое. Мне необходимо сосредоточиться на ежедневной работе с Боруссией. Если тренер чувствует себя польщённым, это отвлекает его от важных дел. Хочу подчеркнуть, что информацию о Реале я воспринимаю как слух», – сказал Тухель.