Բակո Սահակյանը պետական պարգևներ է հանձնել արտակարգ իրավիճակների ծառայության աշխատակիցներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 31-ին մասնակցել է ԼՂՀ ԿԱ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը պետական պարգևներ է հանձնել կառույցի մի խումբ աշխատակիցների` ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու, ծառայողական պարտականություններն իրականացնելիս ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար և մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը շնորհավորել է գերատեսչության աշխատակիցներին և նշել, որ այսօր մենք ունենք պատրաստված, արհեստավարժ, անձնվիրաբար իրենց պարտականությունները կատարող փրկարարներ ու հրշեջներ, իրենց գործին գիտակ մասնագետներ, ովքեր մյուս շահագրգիռ կառույցների ներկայացուցիչների հետ միասին գործուն մասնակցություն են ունենում հանրապետական նշանակության միջոցառումների հաջող ու արդյունավետ անցկացմանը:
ԼՂՀ ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ ևս կանի հնարավորը արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության առջև ծառացած խնդիրների լուծմանը, ծառայողների աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավմանն ըստ ամենայնի աջակցելու ուղղությամբ:

Бако Саакян вручил государственные награды группе сотрудников службы по чрезвычайным ситуациям
31 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном Дню сотрудника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям при Правительстве НКР.
По случаю профессионального праздника Президент вручил государственные награды группе сотрудников структуры за добросовестное выполнение служебных обязанностей, за мужество и храбрость, проявленные при исполнении служебных обязанностей.
В своем слове Бако Саакян поздравил сотрудников ведомства и отметил наличие подготовленных, профессиональных, самоотверженно выполняющих свои обязанности спасателей и пожарных, компетентных специалистов, которые совместно с представителями других заинтересованных структур принимают активное участие в успешном и эффективном проведении мероприятий республиканского масштаба.
Глава государства подчеркнул, что государство и впредь будет делать все возможное для решения стоящих перед Государственной службой по чрезвычайным ситуациям задач, а также всячески способствовать улучшению рабочих и социальных условий служащих.