Ադրբեջանը հող է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար. ԼՂՀ ՊԲ
Ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է լարել իրավիճակն առաջնագծում՝ պարբերաբար խախտելով հրադադարի պահմպան ռեժիմը և դիմելով դիվերսիոն հետախուզական փորձերի, այլև սադրանքների է դիմում տեղեկատվական դաշտում, տեղեկացնում են ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Մասնավորապես Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր երեկ գիշեր հայկական կողմը խախտել է հրադադարը կիրառելով 60 միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ, իրականությանը չի համապատասխանում: Դա հակառակորդ կողմի հերթական քարոզչական հնարքն է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և երբեք նախահարձակի դերում հանդես չեն գալիս:

Минобороны НКР: Азербайджан готовит почву для дальнейших провокаций
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики заявляет о о распространенной азербайджанской стороной очередной дезинформации.
«Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что вчера вечером армянская сторона, якобы, нарушила режим перемирия, используя 60 мм минометы, гранатометы АГС-17 и крупнокалиберные пулеметы, не соответствует действительности», - говорится в заявлении Минобороны НКР.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР строго соблюдают режим перемирия. Подобной дезинформацией азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокаций», - отметили в Минобороны НКР.